پل ساری بخش(قدیم وجدید)

آب گرفتگی پل

مرحوم داغدان حاجی سوغله ،بانی احداث پل بر روی رودخانه گرگان رود در محل ساری بخش –سلطان علی بود. پیگیری ومشارکت مالی وعملی وی برای احداث پل موصوف در سی واندی سال قبل صورت گرفت.او همیشه آرزو داشته است ؛زمان مرگش بعد از مشاهده ی عبور ماشین ها از روی پل فرا برسد.ولی این آرزوی او محقق نشده وقبل از بهره برداری پل دار فانی را وداع گفته است.مردم منطقه به نیکی قدر زحمات آن مرحوم را دانسته ودر محاوره ی عمومی از پل ساری بخش به عنوان پل مرحوم داغدان حاجی یاد میکنند. پل احدث شده توسط مرحوم داغدان حاجی سوغله کفاف نیاز تردد آن زمان را می نمود.ولی بعد از انقلاب اسلامی با پیشرفت های حاصله در کشور ، پل قدیمی علیرغم چند بار مرمت وتقویت سازی، از نظر پاسخگویی به عبور ومرور جدید دارای مشکلاتی بود.که می توان به مشکلاتی از نظر عبور بار ،تردد دوطرفه خودروها و مهمترین مساله ارتفاع پایین آن بود که با اندک افزایش در ارتفاع آب در جریان در زیر پل مشکلات عدیده ای در تردد ایجاد می شد.با احداث پل جدید در محل پل قدیمی در اواخر سال 1390 شمسی از مشکلات مردم به نحو بارزی کاسته شد.

پل جدید ساری بخش

در حاشیه:

1- احداث ونصب پل جدید ساری بخش (داغدان حاجی)مردم منطقه را دعاگوی مسئولان خصوصا راه وترابری شهرستان گنبد نمود.

2- اگر به پاس زحمات بانی اصلی، پل جدید پل مرحوم زنده یاد داغدان حاجی سوغله نام گذاری گردد،بسیار زیبنده خواهد بود.

3- پیشنهاد می گردد پل جدید رنگ آمیزی گردد.

یک موضوع دیگر در رابطه با این پست در آینده گفته خواهد آمد.


/ 2 نظر / 36 بازدید
تبادل لینک سه طرفه

سلام ... حتما میدونی تبادل لینک دو طرفه از نظر گوگل ارزشی نداره ... تبادل لینک سه طرفه بهترین فرصت برای افزایش رنک گوگل درنتیجه افزایش بازدیده. بعد از اینکه تبادل لینک سه طرفه انجام دادی بازم در گوگل سرج کن و با سایتهای بیشتری این کارو انجام بده تا نتیجشو ببینی و لذت ببری.

تورکمن

سلام پلی که در عکس مشاهده میشود از نظر مقاوم سازی بنظر نمی آید که تحمل تردد ماشینها را داشته باشد اگر راه وترابری این پل را ساخته باشد و یا نظارت داشته باعث تاسف است که چنین پروژ هایی را تایید میکند! عمر مفید این پل در صورت اجازه تردد ندادن وسایل نقلیه تا آمدن اولین سیلاب میباشد. جالب است فکر کنم ستونهای این پل نامرئی باشند.( کشف جدید در مهندسی پل سازی توسط راه ترابری گنبد)