دختران روستای باغلی مرامه ترک تحصیل می کنند!

اولکامیز به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس شورای روستای "باغلی مرامه" از توابع شهرستان گنبدکاووس گفت: مشکلات زیادی در روستا وجود دارد از جمله اینکه به دلیل جمعیت دانش آموزان دختر نیاز به دبیرستان دخترانه داریم و دختران معمولا ترک تحصیل می کنند زیرا برای ادامه تحصیل باید به گنبد بروند.
به گزارش خبرنگار مهر، جعفر مارامایی عصر چهارشنبه در حاشیه برگزاری جشنواره بومی محلی گنبدکاووس گفت: افت فشار برق بخصوص در تابستان بسیار چشمگیر است، نبود سالن ورزشی برای برادران ، بهسازی فضای روستا که بصورت نیمه کاره رها شده و همچنین مدرسه راهنمایی پسرانه ابوریحان بیرونی فرسوده و غیر قابل استفاده است از دیگر مشکلات این روستا است.
وی گفت: این روستا دارای 2 هزار و 700 نفر جمعیت و 57 خانوار است که در 20 کیلومتری شهرستان گنبدکاووس واقع شده و دارای درمانگاه ، کلانتری 16 ـ دبیرستان پسرانه ـ مدرسه راهنمایی و ابتدایی دخترانه و پسرانه، مسجد اهل سنت و شیعه ، سالن چند منظوره برای خواهران متعلق به خانه بهداشت است.
رئیس شورای بخش مرکزی گنبد نیز گفت: 4 دهستان در بخش مرکزی وجود دارد که هریک مشکلات خاص خود را دارد، در دهستان باغلی مرامه آب آشامیدنی مناسب از مهمترین مشکلات است.
حاللی ظهری ادامه داد: در این دهستان آب آشامیدنی لوله کشی است ولی سالم نیست و آلوده است، باتوجه به آبرسانی شهید رجایی از طرف دولت این طرح در 10 کیلومتری این دهستان قرار دارد و پیشنهاد بنده این است که اگر از این طرح به طول ده کیلومتر به منطقه ما لوله کشی شود ، آب سالم در اختیار اهالی روستا قرار خواهد گرفت که باعث جلوگیری بسیاری از بیماری های روده ای خواهد شد.
وی افزود : کانالی برای هدایت آب های مازاد سطحی در این قسمت زده شده که به دلیل تحقیق و مطالعه نادرست به محوطه کلانتری برخورده است که انتظار می رود این مسئله دولت زودتر از موعد مقرر حل گردد.
ظهری گفت: در راستای اجرای قانون ماده 4 تعیین وتکلیف اراضی بنیاد مسکن از منابع طبیعی در روستای کاکا نگرانی هایی وجود دارد که پیشنهاد می گردد اگر قرار است این اراضی تفکیک و در معرض فروش قرار گیرد به ساکنین همین روستا فروخته شود.
* تیتر از اولکامیز است. برخی از اشتباهات تایپی متن نیر اصلاح شد

/ 3 نظر / 85 بازدید
هراطلاعاتی میخوای اینجا هست

با سلام.... خواهان تبادل لینک با وبلاگ زیبای شما هستیم. خواستی برو به قسمت تبادل لینک تو انتهای ستون سمت راست روی ارسال لینک کلیک کن راهنماروبخون انجام بده اتوماتیک توسایتم لینک شو میدونی که تبادل لینک چقد تو بالا بردن رتبه سایت مهم این قسمتم میتونی بری http://moejezat.mihanblog.com/extrapage/1

h

سلام ... لطفا به وبلاگ من سر بزنید شاید بتونید کمکم کنید.