گفتگوی اختصاصی با یک دوست

چندین سال است که از فارغ التحصیلی ام میگذرد.دوستان و همکلاسی های زیادی داشتم که بعضی از آنها توانسته اند مدارج علمی وترقیات زیادی دز بحث های مدیریتی ذاشته اند.تصمیم گرفته ام به مرور با ایشان مصاحبه هایی داشته باشم که اولین آن جناب آقای مهندس ابراهیم نوری است که در دانشگاه همکلاسی ام بود وخاطرات زیادی از ایشان از آن دوران با شکوه دارم. البته جزو مدیران موفق نیز می باشد .دعوتم را برای مصاحبه علیرغم داشتن مشغله زیاد  قبول کرد .توجه تان را در زیر به مصاحبه با ایشان جلب میکنم.

گفتگوی اختصاصی با مهندس ابراهیم نوری-رئیس اولین دوره کانون کارشناسان رسمی قوه قضاییه استان گلستان

 

 

 

سوال)جناب مهندس نوری-لطفا کمی از بیوگرافی خودتان بفرمایید؟

پاسخ: به نام خداوند متعال-در ابتدا  سلام و عرض ادب دارم محضر یکایک همکاران عزیزم در نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ومحیط زیست و نیز همکاران عزیزم کارشناسان رسمی دادگستری .فرارسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی را محضر حضرت ولیعصر (عج) و ولی امر مسلمین جهان مقام عظمی ولایت و رهبری حضرت امام خامنه ای ( مد ظله العالی )وبه همه همکاران عزیز و گرانقدرم و نیز همه اقشار –هم استانیهای عزیز و نیز هم وطنان گرامی ام تبریک و تهنیت عرض میکنم .

بنده ابراهیم نوری هستم عضو کوچکی ازسازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست  استان.متولد شهرستان مینودشت بوده و دوران کودکی در این شهرستان بودم و سپس دوران نوجوانی و جوانی در شهرستان گنبد اقامت داشتم ودرحال حاضر نیز در شهرستان گرگان اقامت دارم.

سوال)کمی از سوابق شغلی خودتات بفرمایید؟

 با توجه به اینکه اولین مدرک دانشگاهی ام در رشته  مهندسی کشاورزی است-طبیعی است که قبل از هرشغلی به شغل عضویت در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی افتخار نمایم.

ولیکن مشاغل بنده: مدت11سال کارشناس رسمی دادگستری بودم دقیقا از سال1381لغایت1392 و مدت 3سال رئیس کانون کارشناسان رسمی قوه قضاییه استان گلستان بودم.از سال1389 لغایت 1391.با توجه به اینکه دوره هیئت مدیره کانون سه سال می باشد بنده نیز سه سال فعالیت نمودم و در خدمت همکاران عزیزم و سایر اقشار محترم جامعه بودم.

سوال)کمی از کانون کارشناسان بفرمایید؟

در حال حاضر دو مرکز در کشورمان وجود دارد: 1-کانون کارشناسان رسمی دادگستری2-مرکز مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه که اصطلاحا کانون کارشناسان رسمی قوه قضاییه موضوع ماده187 اطلاق میشود.

هر دو مرکز در امر بکارگیری داوطلبین خدمت بعنوان کارشناس رسمی فعال هستند.

سوال) ایا دسترسی به شما واقعا سخت است؟

بنده چه در دوران مدیریتی ام و چه در دوران کارشناسی ام در خدمت همکاران عزیزم و همچنین همه اقشار جامعه عزیزمان بودم و هستم و خواهم بود. و درب دفتر بنده برروی همه ارباب رجوع محترم باز بود ولیکن به دلیل مشغله کاری و جلسات متعدد گاها پیش می امد که ارباب رجوع عزیز کمی منتظر باشند ولیکن شماره تماس موبایل من در اختیار عموم مردم عزیز قرار دارد ودر هر ساعتی که عزیزان اراده نمایند اگر سوال و یا مشاوره ای داشته باشند پاسخگو هستم.

09113763085

سوال)از دیدگاه  بسیاری ازمردم شما بعنوان یک مدیر موفق استانی محسوب میشوید فکر میکنید رمز موفقیت شما بعنوان یک مدیر موفق در سطح استان چیست؟

پاسخ) اینکه مردم عزیزم در شهرهای مختلف استان گلستان به این خادم حقیر خویش لطف داشته و محبت دارند. خداوند متعال را سپاسگذارم.خاطره ای عرض میکنم: در خیابان امام خمینی جنوبی (ره) در صندلی عقب تاکسی درون شهری در کنار دو مسافر دیگر نشسته بودم.مسافری که بغل دست بنده بود از نظریه کارشناس دادگستری گله مند بود و مرتب شکایت میکرد.راننده فرمود اگر اعتراضی داری برو گرگان به رئیس کانون کارشناسان بگو.مسافر با لحن خاصی فرمود: ای بابا من یک هفته دنبال کارشناس میگردم موفق نشدم پیداش کنم حالا رئیسشان که اصلا نمیشود پیدا کرد حتما شش ماه باید توی نوبت باشی تا ببینیش.  .

بنده عرض کردم بنده رئیس کانون کارشناسانم. برای مدتی تمامی مسافرین مات و مبهوت شدند.!!!

آیا واقعا رئیس کانون کارشناسان رسمی قوه قضاییه استان گلستان داخل تاکسی عمومی است؟!!

بالاخره راهنماییش کردم که راه حل شکایت از کارشناس نیست راه حل این است اگر چنانچه به نظریه کارشناس اعتراض داری باید درخواست هیات کارشناسان را مطرح نمایی.

با پاسخ بنده اولا) شاکی و معترض قانع شد.

ثانیا)دیوار تصورات وی که تصور میکرد دسترسی به  مسئولین  محال است فروریخت و یقین پیدا کرد که مسئولین نیز در بین مردم اند.

بنده اعتقادم بر این است که رمز موفقیت توکل به خداوند متعال و خدمت به مردم عزیز می باشد.

سوال)در پایان اگر سخنی داری بفرمایید؟

تشکر میکنم از شما و امیدوارم خداوند متعال توفیق خدمت به مردم عزیزمان و همکاران عزیزمان را همچنان به ما عنایت فرماید چرا که خدمت به مردم نوعی عبادت است.

اگر گره ای ازکار مسلمانی باز کنی-قطعا در پیشگاه حضرت حق اجری عظیم دارد.

گربرسرنفسخویشامیریمردی.گربردگریخردهمگیریمردی.مردینبودفتادهراپایزدن.گردستفتادهایبگیریمردی.

باردیگر عرض مینمایم شماره تماس بنده09113763085بوده و عزیزان هرزمانیکه اراده نمایند تماس بگیرن در خدمتشان هستم.

خداوند یار ویاورتان باد. والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

/ 2 نظر / 47 بازدید
محمدرضا

سلام مطلب حالبی بودوبلاگ قشنگیه خوشحال میشم با هم لینک کنیم -موفق باشی