گندم

گندماقتباس عکس ازاینجا

گندم ها وضعیت رشدی مناسبی نداشتند عده ای نزد حضرت سلیمان می آیند واز او برای نزول رحمت الهی ،دعای باران درخواست دعا میکنند. آن حضرت همان را میکندوباران های به موقع می بارد رشد گندم ها بی سابقه است. فصل درو میرسد مردم با نهایت تعجب مشاهده میکنند که دانه گندمی داخل خوشه ها نیست.

حضرت به خداوند عارض میشود در جواب می شنود که شما از من باران خواستید نه برکت ودانه

................................................

این سال زراعی وضعیت بارش های جوی خیلی مساعد بودند هر چند در اوایل مقدار بارندگی ها اندک بود ولی پراکنش خوبی داشتند. انتظار محصول زیادی داشتیم متاسفانه در بعضی از مزارع گندم عدم پر شدگی در سنبلچه ها وگلچه های بالایی سنبله گندم دیده می شود که به نظر بنده نتیجه بارز عدم تلقیح به خاطر شرایط جوی ابرناکی ووجود سرما در دوره گلدهی گندم است.

 

 

/ 4 نظر / 26 بازدید
توپ20

سلام از سایت ما بازدید کنید

'گزل

یعنی محصول خوبی به بار نیومده ؟!!! همه ش زمینداران خوشحال از این بارانهای خدادای و محصول خوب هستن ، همه راضی هستن اولش که همه رو ناامید کرد ، ولی به مرور بارانها حسابی خوشحالشان کرد

سردار

یاد یک فکاهی افتادم: یارو که 40 ساله بود زنش هم 40 ساله . از خدا میخواهد که زنش 20 سال جوانتر از او باشد . خدا درخواست او را قبول میکند و در یک چشم بهم زدن یارو 60 ساله میشود ! [لبخند][ناراحت]

اغلن

مدتی است به شما سر نمی‌زنم ولی از طریق این فیدریدرها وبلاگهای ترکمن را رصد می‌کنم و نظر ندادن‌هایم را دلیل بر فراموشیم مگذارید. بله برکت یه‌چیزی شبیه کیفیت است در برابر کمیت!