شتر دیدی ندیدی

پسر خل مزاج حالی آقا برای پرورش شتر از بانک تسهیلات بانکی گرفت. کارشناس بانک آمده بود تا ببیند آیا او پول را هزینه شترداری کرده یا خرج اتینا نموده است.

کارشناس بانک که به محل آمد از پسر حالی آقا سوال کرد((پس کو شتر ها؟!))

پسر حالی آقا جواب داد آقای مهندس شتر دیدی ندیدی

/ 12 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گزل

سلام وای منم کلی از این شترها دیدم البته یه شتر دیگه با این شترا فرق فوکوله[نیشخند] قول دادم که به کسی نگم و شتر دیدی ندیدی باشه که عمرا جلوی حرف زدن و لو ندادن من رو بگیرن[خنده][قهقهه]

مرضیه

[قهقهه][قهقهه]دمش گرم

اغلن

این هم کاربرد دیگری است از مثل های کهن!

فریدون

[گل][قلب][گل] سلام دوست من: به روشنی نتوان بار بر شتر بستن که فن است خود بر شتر نشستن قند با پسته بهم امیختی و کام دوستان شیرین کردی . کامت شیرین [گل][قلب][گل]

نیاز

سلام دم پسر حالی گرم [چشمک][چشمک][چشمک]

دکتر سردار

در مورد شوک عصبی (1) درمان با ضربهٔ الکتریکی تشنج آور (به انگلیسی: Electroconvulsive therapy یا ECT) درمان با شوک الکتریکی یا به طور ساده «شوک درمانی» نامیده می‌شود. در این نوع درمان، جریان برقی را با شدت متوسط، از طریق دو الکترودی که بر روی پوست سر نصب می‌شوند، عبور می‌دهند. این جریان الکتریکی که کم تر از یک ثانیه وصل می‌شود، موجب شلیک گسترده‌ای در یاخته‌های عصبی مغز می‌شود و حالتی شبیه به حمله‌های صرعی ایجاد می‌کند. پس از گذشت چند دقیقه و بازگشت هشیاری، بیمار نسبت به وقایعی که بلافاصله قبل از شوک اتفاق افتاده‌اند، یادزدودگی می‌کند و معمولاً یک ساعت بعد یا بیش تر، حالت گیجی دارد. ادامهٔ درمان به مدت سه تا پنج بار در هفته، بیمار را دچار گم‌گشتگی می‌کند، حالتی که معمولاً پس از قطع درمان به تدریج بهبود خواهد یافت.

دکتر سردار

در مورد شوک عصبی (2) تشنج موجب تغییرات زیادی در دستگاه عصبی مرکزی و پیرامونی می‌شود. تشنج، دستگاه عصبی خودمختار را فعال می‌کند. با وجود گذشت نیم قرن از بهره گیری از ECT، هنوز اطلاعات کاملی از علت بهبود بیماران به واسطهٔ این نوع درمان در دست نداریم. در دهه‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰، ECT برای درمان تمام اختلال‌های روانی از جمله اسکیزوفرنی به کار برده می‌شد اما امروزه براساس پژوهش‌های گسترده، شوک درمانی عمدتاً برای بیماران افسردهٔ شدید که نسبت به دارو‌های ضد افسردگی پاسخ نمی‌دهند و دست به خودکشی می‌زنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دکتر سردار

در مورد ریسک ابتلا اسکیزوفرنی با آی کیو بالا دوست خوبم همانطوریکه در حکایت دوستمان خواندیم ، برادر وی شاگرد ممتازی بوده است . از سویی عرض شد که علت بیماری مچهول میباشد . اسکیزوفرنی چنان بسته ای پلمب شده در یک اتاق تمیز است . داخل بسته چیزهایی شبیه گاز اشک آور و نارنجک وجود دارد . اگر با روشهای متفاوت در این بسته باز شود ، اتاق تمیز ما چه خواهد شد .

دکتر سردار

راستی با یک خاطره قدیمی به روز شدم [گل] خلاصه شتر دیدی ندیدی [گل]