تغییرات اقلیمی گسترده

دعای کورش ؛اهورا مزدا ، این سرزمین را ، این مرز و بوم را ، از کینه ، از دشمن ، از دروغ ، از خشکسالی حفظ کند .

متاسفانه یک پیش بینی اقلیمی دراز مدت که در خرداد ماه سال 92 از سوی ناسا ارایه گردیده به علت انحراف چند میلیونیم درجه ای در محور زمین تغییرات اقلیمی  گسترده ای را برای بخش عظیمی از کره زمین پیش بینی نموده است.وکشور ما ایران در لیستی که ارایه شده در ردیف پنجم قرار دارد.

براساس این پیشبینی مناطقی که دارای اقلیم خشک هستند خشک تر ومناطقی که دارای اقلیم با بارش های نسبی مناسب هستند از مقدار بارش شان کاسته خواهد شد.به میزان بارش مناطق استوایی افزوده خواهد شد.

ایران کشوری است که برای مقابله با رویدادهای ذکر شده در فوق برنامه های گسترده ای را در طول سالیان اخیر اجرا نموده که به احداث چندین سد،اجرای شبکه های آبیاری وزهکشی مدرن واجرای سیستم های آبیاری تحت فشار می توان اشاره کرد.

به هر حال امیدواریم این پیش بینی درست از آب در نیاید و برای مقابله با هر بلیه طبیعی باید آمادگی داشته باشیم از جمله خشکسالی.

/ 4 نظر / 23 بازدید
بهترین کسب درآمد اینترنتی

سلام خداییش وبلاگ خوبی داری اگه می خوای از بازدید های وبلاگت درامد مستقیم بگیری می تونی تو سایت زیر عضو بشی و بعد از اینکه پولت به 1000 تومن رسید تو کمتر از 12 ساعت بگیریش فقط کافیه کد کسب درامد رو ازش بگیری و تو وبلاگت بزاری من خودم عضوشم سایتش عالیه. http://parspa.s2a.ir

1100011

بزرگترین سیستم افزایش بازدید و کسب درامد 1100011 با قرار دادن کد ما در سیستم خود به ازای هر بازدید خود ، سه برابر از ما بازدید دریافت کنید و همچنین در کنار اون به ازای بازدید های سایت خود درامد کسب کنید هم افزایش بازدید و هم کسب درامد به ازای بازدید http://coding.1100011.ir http://1100011.ir فقط کافی ایست امتحان کنید تا اثر معجزه آسای سایت ما را در افزایش بازدید ببنید ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌

میهن کرک

سلام خداییش سایت خوبی داری. یه سر به من بزن تا با هم تبادل لینک کنیم. نظر یادت نره.منظرتم. http://mihancrack.ir