روح همه در گذشتگان شاد

 به لطف فعالیت عزرائیل این روزها آنقدر نماز میت می خوانیم که تعداد آنها با نماز های یومیه مان برابری می کند.همسری،خواهری برادری یا دوستان وآشنایان گریه کنان عزیزانشان را به سمت دیار باقی بدرقه می کنند.نهایت ادب واحترام نسبت به همدیگر مراعات می شود. ای کاش همیشه همه اینگونه بودند.((الصلات جنازه)) این ندای امام جماعت نماز میت است وچهار بار الله اکبر ودیگر تمام.کسی به بلندی صدا میکند ومی گوید((شو مرحوم ناجیره آدم دی))ترجمه این مرحوم چه طور آدمی بود.پاسخ همه بلا استثنا((یاخشی آدم دی)) ترجمه آدم خوبی بود.  

  این طور مواقع برای من چند تا سوال ایجاد می شود اول اینکه در جواب سوال فوق اگر همه بگویند بابا این که آدم بی نهایت بدی بود خوب شد که مرد.آن وقت تکلیف چیست؟آیا ما می توانیم در خصوص خوب یا بد بودن افراد قضاوت داشته باشیم؟ حالا آگر واقعا شخصی آدم بدی بوده وما حالا که او فوت کرده بگوییم آدم خوبی است .آیا با دروغ گفتن ما مشکلی از مشکلات اخروی او حل می شود.

سوال دوم :به نظر شما شرکت کنندگان در مراسمات درگذشتگان آیا برایشان یادآور می شود که مرگ در انتظارهمه ی ما نشسته است.

برای مغفرت وشادی روح همه در گذشتگان لطفا یک صلوات و یک حمد وسه قل هوالله

/ 1 نظر / 31 بازدید

سلام اقای مهندس.با تشکر از زحماتی که برای ارتقائ محصولات روستا میکشین .اگه تونستید چند تا عکس از روستا واسبدوانی هم بذارین تا مخاطبانتون بیشتر بشه .