معرفی شهردار گنبد جناب آقای مهندس حاج مجید قزلجه

کلاسهای دهم ، یازدهم و دوازدهم را در دبیرستان خوارزمی تهران با موفقیت پشت سر گذاشت. در دوران دانش آموزی فعال و ممتاز بود تا اینکه با تلاش و ممارست مضاعف توانست در رشته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت تهران قبول شود و پس از چهار سال تحصیل مدرک کارشناسی عمران را از آن دانشگاه معتبر دریافت نمود. رهاورد هفت سالی که در تهران به سر برد تخصص و بصیرت بود.

حاج مجید قزلجه پس از دانشگاه قریب به سه سال طرح تامین مرز به عنوان مسئول کارگاه راهسازی شهید صادق سرخس – کلات نادری فعالیت کرد. پس از آن به شهر مقدس مشهد انتقال یافت و در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا پایتخت معنوی ایران در دفتر مرکزی طرح تامین مرز واحد فنی کمیته انقلاب اسلامی فعالیت مستمری داشت.

بعدها به دیار سبز و زیبای گیلان و مازندران رفت و دفتر مهندسی شمال را تحت پوشش قرار داد و بعنوان معاون فنی و نظارت کمیته اسلامی فعالیت کرد.

حاج مجید قزلجه پس از چندین سال غربت، برای خدمت به شهر و دیار خود بازگشت و در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واحد فنی گنبد مشغول به کار شد.

وی از شهریور سال 68 تا سال 72 مسئول واحد فنی شهرداری گنبد کاووس بود و با دو شهردار ، شهید غلامعلی هزار جریبی و محمد خدا یوسفی و یک سرپرست شهرداری ملا ابراهیمی کار کرد. در واقع با سه شهردار کار کرد و با ریز و بم شهرداری آشنا یافت و این برایش تجربه گرانبهایی بود که ارزش آن را به نیکی می دانست.

حاج مجید پس از آن به کشور دوست و برادر ، ترکمنستان رفت و در شرکت طراحی صنعتی مسئول کارگاه احداث کارخانه تولید پودر کائولن ( مواد اولیه چینی جات) در سی کیلومتری پایتخت ترکمنستان شهر بوزمین مشغول به کار شد.

پس از هجرت ، به وطن عزیز خود بازگشت و در دانشگاه پیام نور گنبد به مدت 10 سال ناظر طرحهای عمرانی، فعالیت مداومی داشت.

حاج مجید قزلجه از بدو تاسیس سازمان نظام مهندسی در سال 1347 در مازندران و گلستان به مدت 17 سال عضو هیئت مدیره نظام مهندسی دفتر نمایندگی گنبد بود. دو دوره در هیئت مدیره سازمان نظام م مهندسی استان گلستان بعنوان بازرس انتخاب شد.

وی علاوه بر کارهای دولتی ، شرکت خصوصی عمران قزلجه را در گنبد تاسیس کرد و بعنوان مدیر عامل شرکت به همشهریان خود خدمت نمود. توانست 50 – 60 کارآموز را در رشته های فنی تربیت کند .

حاج مجید قزلجه شهردار گنبد در امور خیریه نیز فعال است . وی برای کمک به مسجد پیشقدم بود . در طراحی و نظارت ساخت بیش از 30 مسجد از آغاز تا پایان ساختمان ( کلنگ زنی تا افتتاح ) بصورت رایگان بدون هیچگونه چشمداشت در شهر ها و روستاها همت گماشت که مساجد روستاهای کرند – هوتن- بی بی شیروان - قزلجه آق امام – حاجی بالخان – چنارلی – قارناوه – آق آباد – توقتمش – تکه لر و مسجد جامع مراوه تپه و . . . از جمله آنها می باشد.

همچنین بعنوان عضو هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز گنبد و استان و عضو هیئت امنای عیدگاه اهل سنت ( یک دوره) و عضو شورای حل اختلاف فعالیت کرد.

حاج مجید از سال 1363 بعنوان عوامل خدماتی در کاروان حج و زیارت در کنار پدر مرحومش که مدیر کاروان حج بود جهت خدمت به زائران تلاش کرد. وی همراه با حاج نورجان آق ، حاجی محمد بیک محمدی ، شیر مراد مصطفوی و تاج الدین محمدیان به عنوان معاون کاروان فعالیت مخلصانه ای داشت. در حال حاضر در شرکت جنت سیر بعنوان عضو فعال و مدیر کاوان حج عمره فعالیت می کند.

حاج مجید قزلجه از دوره سوم مجلس شورای اسلامی تا زمان شهادت شهید معمی هلاکو دوشادوش و یار و یاور وی در انتخابات بود. در ستاد انتخاباتی شهید هلاکو رابط فرمانداری فعالیت نمود. بعد از حادثه دلخراش یاک 40 و شهادت نمایندگان خدوم استان گلستان ، در کنار نقدی گل چشمه به فعالیت ادامه داد و پس از آن به یاری حاجی محمد هلاکو ( برادر شهید معمی ) شتافت. چندی نیز بعنوان مشاور استاندار گلستان محمد هاشم مهیمنی در دوره اصلاحات فعالیت نمود.

حاج مجید قزلجه دوره چهارم عضو هیئت اجرایی در انتخابات ریاست جمهوری و خبرگان بود. در دوره سوم انتخابات شهر و روستا بعنوان یکی از اعضای هیئت نظارت فعالیت کرد. در دوره چهارم رئیس ستاد ائتلاف 11 بود . ائتلافی که به همت یاشولی ها و امین اعضا و حمایت گسترده مردم فهیم گنبد ، برگ زرینی را آفرید و حماسه ساز شد.

حاج مجید قزلجه یکی از موسسین بنیاد مختومقلی گنبد می باشد وی همراه با عبدالرحیم نیازی ساعی – دکتر قاضیانی – حاج محمد قوجقی – نورمحمد نمازی تشکلی را بنیان نهاد که یکی از علمی ترین و فعالترین تشکل های استان گلستان به شمار می رود.

و اینک حاج مجید قزلجه، مرد توانمند و با تجربه ، صاحب دو گوهر تخصص و تعهد و با کارنامه ای روشن توسط اعضای شورای گنبد به سمت شهردار برگزیده شده است. از خدا می خواهیم که در مسئولیت خطیرش بعنوان شهردار گنبد موفق باشد.

به نقل از اولکامیز

/ 1 نظر / 72 بازدید
محمدرضا

سلام مهندس ازاینکه شما خونه می سازی و ما قسطی با وام می خریم خوشحالم به وبلاگتون سرزدم وبلاگ خوبیه فکر کنم درکنار مطالبتون جای یک وبلاگ طبیعت وگردشگری خالی باشه اگه افتخاردادی لینکم کن بگو منم لینک کنم منتظرتون هستم-موفق وپیروز باشید